Dehydratovaná pleť – jak ji poznat a čím ji ošetřit?

Pleť i pokožka potřebují dostatečnou dávku vlhkosti stejně jako celý lidský organismus. Vlivem působení nejrůznějších vnějších faktorů ovšem pleť svou vláčnost ztrácí a tím i svou krásu, pružnost a jemnost. Výsledkem může být dehydratovaná pokožka, která pozbývá přirozený jas, loupe se a má tendenci předčasně stárnout. Klíčem k tomu, aby naše pleť vypadala zdravě, hezky a svěže, je hydratace. Jak se vlastně dehydratovaná pleť liší od suché, jaké má projevy a jaké jsou způsoby, jak jí vláčnost vrátit?

dehydratovan___ple__

Suchá versus dehydratovaná pleť

Nejprve je vhodné si objasnit, jaký je vlastně rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí. Tyto dva pojmy se totiž často zaměňují, ačkoliv jejich význam je zcela odlišný. Suchá pleť potažmo suchá pokožka označují typ pleti, se kterým se již narodíme, a jedná se tedy o celoživotní stav. Pro suchou pleť je typická snížená tvorba kožního mazu, tedy lipidů. Oproti tomu dehydratované pleti chybí voda a jedná se o dočasný stav způsobený většinou vnějšími faktory a životním stylem. Z toho vyplývá, že zatímco o suchou pleť můžeme pouze pečovat vhodnou kosmetikou, dehydratace je jen přechodným stavem, který lze správnými návyky zvrátit a uvést pleť zpět do rovnováhy.

 

Jak poznat dehydratovanou pokožku?

Naše kůže je každý den vystavována mnoha vnějším vlivům, které mohou na její vzhled i zdraví působit negativně. Současný hektický životní styl v mnohém nahrává tomu, že se pleť vysouší a postupně ztratí vody tolik, že se stane dehydratovanou. Pro tento stav je charakteristické, že je pleť nepříjemně napnutá, na pohled postrádá jas, je matná a zašedlá, na dotek hrubá a má tendenci se loupat. Dalšími projevy dehydratované pleti je svědění, začervenání a nepříjemné pocity pnutí. Důvodem, proč byste se měli snažit vrátit dehydratovanou pleť zpět do rovnováhy je to, že má tendenci k předčasnému vzniku vrásek a dalším projevům stárnutí. 

 

K faktorům, které k dehydrataci pleti nejvíce přispívají, patří:

 

  • nadměrné slunění
  • stres
  • únava a nedostatek spánku
  • znečištěné ovzduší
  • kouření
  • alkohol
  • některé léky
  • nevhodná kosmetika
  • nedostatečná péče o pleť

 

Objevte bonusy kolagenu pro vaši pleť

O kolagenu se nejčastěji hovoří a píše v souvislosti s příznivými účinky na klouby, kosti, chrupavky a celkově pohybový aparát. Tato v lidském těle nejvíce zastoupená bílkovina ovšem plní také funkci pojiva a jedná se o elementární stavební prvek všech tkání. Kolagen současně tvoří až 75 % pokožky a pleti. Lidský organismus si kolagen vytváří sám, ale po zhruba 25. roce života se jeho produkce snižuje. Po 40. roce kolagenu v lidském těle razantně ubývá, což má za následek vznik jemných linií, hlubokých vrásek, pigmentových skvrn a dalších projevů stárnutí pleti.

 

Kolagen se významně podílí na hydrataci pleti – jedna molekula kolagenu na sebe může navázat až neuvěřitelných 50 000 molekul vody. Se snižujícím se množství kolagenu v organismu tak pleti logicky schází voda, což se projevuje ztrátou její elasticity, ochabováním a tvorbou vrásek. Dobrá zpráva je, že můžete kolagen svému tělu snadno a rychle dodat ve formě našich nápojů Marine Kolagen drink Biomedica. Nápoj obsahuje kolagen z mořských ryb I., II. a III. typu a navíc je obohacen o vitamín C, měď a zinek. Další složkou drinku je kyselina hyaluronová, která se stejně jako kolagen přirozeně vyskytuje v lidském těle, dokáže vázat vysoké množství molekul vody, a rovněž tak pleti dodává intenzivní a hloubkovou hydrataci. Kromě pokožky a pleti napomáhá Marine Kolagen drink Biomedica také ke krásným a pevným vlasům a nehtům. Účinky užívání kolagenu se dostaví při dlouhodobém užívání po dobu minimálně 3 měsíců, a tak zařaďte náš kolagenový nápoj s osvěžující příchutí maracuji do své rutinní péče o pleť ještě dnes!