RÝMOVNÍK pro období výskytu nachlazení

Přechod z léta do podzimu bývá pro naše tělo každoročně velmi náročný. Teplota venku klesá, ubývá světla, a to ovlivňuje naše fyzické zdraví i psychiku. V podzimním a zimním období jsme náchylnější k nachlazení a hůře odoláváme virům, které na nás útočí ze všech stran. 

 r__movn__k_pro_obdob___v__skytu_nachlazen__

Co když nás skolí nachlazení?

Když na nás „něco leze“, je třeba reagovat okamžitě. Nejlépe je na tom ten, kdo je už dopředu připravený – má doma v zásobě vhodné bylinné čaje, vitamíny pro posílení imunity, ale také doplňky stravy, které mohou například působit přímo přes sliznici ústní dutiny a také kosmetické přípravky, které nás, v období nachlazení, mohou podpořit i zevně. O tom něco věděly už naše babičky, které znaly účinky bylinek a jejich kombinací, měly dostatek času na sušení rostlin a jejich zpracování v podobě sirupů a mastí. V dnešní uspěchané době rádi sáhneme po přípravku, který má vyvážené složení s vysokým podílem účinných látek a komfortní způsob užívání.

 

 

RÝMOVNÍKOVÝ EXTRAKT 240 ml

tekutý doplněk stravy se svěží bylinnou příchutí a vitaminem C pro období výskytu nachlazení

 

Tekutý doplněk stravy pro podporu normální funkce imunitního systému a dýchacích cest dospělých a dětí od 3 let. Přípravek se doporučuje užívat přímo, neředěný. Díky způsobu užívání pokryje při polknutí sliznici a prostřednictvím extraktů z bylin přispívá ke zmírnění pocitu podráždění krku a hlasivek. Vitamin C přispívá k normální funkci imunitního systému. 

Obsahuje extrakty z rýmovníku, mateřídoušky, jitrocele a šalvěje.

 

Bez obsahu umělých barviv a sladidel.

 

Dávkování:

Děti od 3 let: 3x denně 5 ml, od 12 let a dospělí: 3-5x denně 5 ml

Balení obsahuje dávkovací lžičku

 

Zakoupíte zde: Rýmovníkový extrakt, 240 ml (bio-medica.cz)

 

 

RÝMOVNÍKOVÝ BALZÁM 50 ml

kosmetický přípravek s bylinnými silicemi a rýmovníkem pro masáž v oblasti prsou, zad a krku a osvěžení dýchacích cest

Obsahuje silice z eukalyptu, borovice, dvou druhů máty, tymiánu, levandule, citrónu a rýmovník.

 

Způsob použití: Aplikuje se obvykle 2-3x denně na hrudník, záda, krk dospělých či dětí od 3 let formou jemné masáže. Před aplikací na celý hrudník je vhodné, zejména u dětí a osob s citlivou pokožkou, jej otestovat na malé plošce hrudníku. Nepoužívá se při známé přecitlivělosti na některou ze složek přípravku. Přípravek není určen pro děti do 3 let. 

Dermatologicky testováno. Doporučujeme kombinovat s užíváním tekutého doplňku stravy Rýmovníkový extrakt, 240 ml.

 

Balzám má příjemnou konzistenci a dobře se roztírá.

 

Zakoupíte zde: Rýmovníkový balzám, 50 ml (bio-medica.cz)

 

 

 

Rýmovník – rostlina známá i neznámá

V posledních letech se tato dlouho opomíjená bylinka stává hitem. Přitom často ani netušíme, že ji máme doma jako pokojovou rostlinu. Nejčastěji se setkáváme s příznačným označením rýmovník, ale narazit můžeme také na názvy jako je mexický eukalyptus, španělský tymián, kubánské oregano, molice nebo latinský název plectranthus amboinicus. Má vejčité, dužnaté listy, pokryté jemnými chloupky. Rýmovník je známý především díky vlivu na dýchací cesty a je často využívaný při rýmě a nachlazení. Jeho listy jsou cenným zdrojem vitamínů (především C, A, E) a obsahují vysoký podíl vonných silic. Obsahuje také omega 6 mastnou kyselinu, která bývá spojována se schopností pozitivně působit při artritidě a regenerovat klouby. Šťáva z rýmovníku údajně urychluje hojení a jeho silná vůně prý odpuzuje hmyz. Po rýmovníku nejčastěji sáhneme při nachlazení, když nás škrábe v krku nebo se potýkáme s ucpaným nosem.